Model Number : NV133FHM-N33
Certification : ROHS
Place of Origin : China
MOQ : 3pieces
Price : USD27/PC
Payment Terms : T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 5000pieces
Delivery Time : 2-3days
Packaging Details : 35pcs/box
Resolution : 1920x1080
Connector : EDP 30PIn
Surface : Glossy & Matte
Conditon : Original , Grade A
Stock : Hongkong & Shenzhen
Bracket position : UP DOWN
Brightness : 250 cd/m²
Blacklight : WLED
Panel type : IPS
Replace Laptop LCD Screen 13.3 inch EDP NV133WHM-N31 1920*1080 IPS Screen
| Size | 15.6 inch wide screen |
| Grade | Original New Grade A |
| Surface | Glare & Matte |
| Resolution | 1920x1080 |
| Brand | BOE |
| Model | NV133WHM-N31 |
| Packing | 35pcs per carton |
| Signal Interface | EDP 30PIN |
ALL STAR stock list model:
| 12.1 slim | 1280*800 | B121EW09 V.1 |
| 13.3 slim | 1600*900 | LP133WD2-SLB1 |
| 17.3 IPS | 1920*1080
| 17.3 IPS | 3840x2160
About our Company:
ALL STAR LCD LIMITED built since 2008, have office & Store in Shenzhen , big warehouse in HK.
Keep more than 80000pcs LCD Screen in HK warehouse, have factory in Shantou city.
About Our Product Lines:
1, Laptop LCD & LED Screen
Size:8.9", 9.7", 10.0", 10.1", 11.6", 12.1", 13.3", 14.0", 14.1", 14.5", 15.4", 15.6", 16.0", 17.0", 17.3", 18.4"
Backlight type: LED, 1 CCFL, 2 CCFL
2, Laptop AC Power adapter , voltage:20V, 19.5V, 18.5V